Konferans Salonu
Belediyemiz hizmet binası üzerinde bulunan konferans salonumuz düzenlenerek hizmete sunulmuştur.
Belediyemiz hizmet binası üzerinde bulunan konferans salonumuz düzenlenerek hizmete sunulmuştur.
Belediyemizce teknolojiye ayak uydurmak ve halkımıza daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmemiz için araç parkımızı genişlettik. 1 adet yeni Greyder, 1 adet İtfaiye Aracı ve 1 adet tam donanımlı İtfaiye Aracı alınmak üzere 2 adet, 1 adet cenaze Nakil Aracı, 1 adet Et Nakil Aracı, 1 adet yine İtfaiye hizmetlerinde kullanılmak üzere Arazöz ve Zabıta…
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Dereli Belediyesi işbirliği ile İlçemize yapılan 100 adetlik konutun hak sahiplerini ve konutlarını belirlemek üzere Hak Sahipliği ve Konut Belirleme kura çekilişi 24 Ekim 2013 tarihinde gerçekleştirilerek ailelerimizin evleri belirlendi. En kısa süre içerisinde tüm aileler konutlarına taşınacaklardır. İlçemize hayırlı olsun.
Belediyemizin hizmet binası vatandaşlarımız için hizmetine başladı. Belediye Bakanımız K. Zeki ŞENLİKOĞLU, yeni hizmet binamızın Dereli ve Derelilere hayırlı olmasını diledi. Dereli halkına çifte Cumhuriyet Bayramı yaşatmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Belediye Başkanımız K. Zeki ŞENLİKOĞLU, “ Dereli Belediyesi 1961 yılında yapılan bir binada hizmet veriyordu. Yenisini yapmayı Allah bize nasip etti. Eski binamızı yapanları rahmetle…
Yıllardır ilçemize hastane olarak hizmet vermiş olan eski hastane binası devlet tarafından Kuşluhan Mahallesine taşınmasıyla, belediyemiz tarafından tapu altına alınan hastane alanı, imar değişikliği yapılarak, yüksek öğrenim alanı olarak değiştirilmiş olup, belediyemizin çabaları ve öncülüğünde meslek yüksek okulu komitesi üyeleri ile beraber yapımına başlanılmış, Kurumumuz tarafından her türlü destek sağlanmış olup,binanın yapımı tamamlanmıştır. 2012-2013 yılında …
Bahçeli – Zırhlıhan mevkii bağlantı yolları, Bahçeli Sarıcalar mevkii, Eldirek Mahallesi Köybaşı mevkii, Kuzca Mahallesi Köycüğez mevkii, Merkez Sarıyer Mahallesi yollarında yol genişletme çalışmaları yapılmıştır. Bahçeli – Köycüğez arası 3 km. Bahçeli – köybaşı arası 8 km. Sütlüce – Zırhlıhan mevkii 2.5 km. Bahçeli – Zırhlıhan – Çukurlu mevkii 2 km. yol genişletme çalışmaları yapılmıştır.
İlçemize ait YİBO bulunduğu konum itibariyle dere yatağı alanındadır. Yaşanılan yağışlarda ıslahı yapılmamış olan küçük sular taşarak hem okulumuzu hem de bölge insanını mağdur bırakmıştır. Belediyemizin aracılığı ile ıslah çalışmaları yapılmış olup ayrıca tüm alt yapı çalışmaları tamamlanıp belediyemiz tarafından asfaltı dökülmüş, belediyemize ve ilçemize yakışır standartlara ulaşmıştır.
Belediyemizin bu yoğun çalışma yükünü taşıyan birimlerimizden olan tamirhanemizde yeni jeneratör, kaynak makinesi, araç tamir yeri ve kapalı otopark yapımı tamamlanmıştır.
Sütlüce çocuk parkı tadilattan geçirilerek yeniden çocuklarımızın kullanabileceği hale getirilmiştir. Buraya; 100 m² karo parke, 110 m² duvar kaplaması 13 m² beton döküldü ve 125 m. bordür yapıldı.