Belediyemiz bünyesinde çalışan personelimize ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ (İSG) eğitimi verildi.
Çalışanlarımız iş esnasında kaza, yaralanma, fiziksel, kimyasal ve biyolojik etkilerden korunma, kazaları önlemek adına tedbirler alma gibi hususlarda bilgilendirildi. Eğitim A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Timur Akçın tarafından verildi. Akçın 1 saat süren eğitim sonrası değerlendirme sınavı yaptı. Yapılan sınavda belli bir barajın üstünde başarı sergileyenlere sertifikaları verilecek.
6331 sayılı iş kanunu gereği Belediyemizde İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu oluşturuldu. Bu kurul çalışma esnasında oluşan riskleri değerlendirerek alınması gereken önlemleri Belediyemize bildirecek. İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu’nun denetimleri periyodik aralıklarla devam edecek. Ayrıca Belediyemiz ve İSG Kurulu’nun her ay yapacağı toplantılarda iş kazalarının önüne geçmesi öngörülen tedbirler alınacak.
15/12/2014
Dereli Belediyesi