Belediyemiz tarafından geleneksel hale getirilen Belediye-Mahalle buluşmalarına Kuşluhan Mahallesi’nde devam edildi.
Kuşluhan Mahallesi Camii Meydanı’nda gerçekleşen buluşmada mahalle sakinleriyle istişare yapıldı.
Toplantı öncesi teknik personelimiz ile mahalle sakinleri mahallenin eksiklerini yerinde inceledi.
Kuşluhan Mahalle muhtarı Sabri PEKER misafirlerine ‘Hoş geldiniz’ diyerek sözü Başkanımız K. Zeki ŞENLİKOĞLU’na bıraktı.
Mahalle toplantılarının önemine değinen Başkanımız K. Zeki ŞENLİKOĞLU “ Sizler, yıl 12 ay burada zorlu arazi ve iklim şartlarında çalışıp birlikte bir hayatı paylaşıyorsunuz. Bizim de ayağınıza gelip sorunlarınızı dinlemek, bu sorunlara çözümler üretmek görevimizden de öte hayatı paylaşmaktır.” Dedi.
İlçe merkezinde devam eden altyapı çalışmalarının genele yayılacağının altını çizen Başkanımız “ İlçe Merkezi’nde geniş kapsamlı bir altyapı çalışması başlattık. Kısa süre içinde merkez bölgedeki çalışmalarımızı tamamlayıp bu çalışmaları tüm mahallelerimize uygulayacağız. Kuşluhan Mahallemizde biliyorsunuz ki daha önce altyapı çalışması yapmıştık. Bu anlamda İlçe Merkezimiz dahil ilk altyapı çalışması burada yapılmıştır. Tamamlanmış mevcut altyapıya üst mahallemizin de hattını bağlayarak mahallenin tümünde altyapı çalışmalarını tamamlamayı programımıza dahil ettik.Önümüzdeki süreçte beton yol çalışmalarımıza burada devam edeceğiz. Mahallemize hayırlı olsun.” dedi.
Başkanımız ayrıca İlçemizin büyük bir kısmına içme suyu sağlayan su deposunun modernizasyonu ile beton yol çalışmalarına Kuşluhan Mahallesi’nde devam edileceğinin müjdesini verdi.
Toplantının ardından eski belediye başkanlarımızdan (merhum) Emin ALTUNDAŞ mezarı başında anıldı.
05/05/2016
Dereli Belediyesi