Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Belediye Başkanımız Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU ve Kaymakamımız Mehmet Fatih KESTİOĞLU, ilçemizin koca çınarlarından Süleyman ÖZBEK, İzzet BAYRAM, Süleyman BUDAY ve eşi Neriman BUDAY’ı ziyaret ederek sohbet ettiler. Başkan ŞENLİKOĞLU;
Hayat, mevsimler gibidir. Baharı, yazı,  sonbaharı, kışı vardır. Hayatın her dönemi ayrı özelliklere ve güzelliklere sahiptir. Hayatımıza anlam katmak için bu dönemlerin her biri birer fırsattır. Yaşlılık, bedenin yorulduğu ancak ruhun tecrübeyle yoğrulduğu bir bilgelik dönemidir.
Yaşlılarımız, milli ve manevi değerlerimizi, kültürümüzü yarınlara taşıyan, geçmişimizle geleceğimizi birbirine bağlayan en değerli köprülerimizdir. Onların görmüş geçirmişliği, fert ve toplumlar için en büyük hazinedir. Hayatı onlardan daha iyi anlatabilecek, acıyı, sevgiyi onlar kadar iyi tanımlayabilecek kim olabilir ki?
O halde, küçükken bizi hayata hazırlayan yaşlılarımıza biz de önem gösterelim. Hayatlarını kolaylaştırmak ve tecrübelerinden faydalanmak için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirelim. Unutmayalım, yaşlılarımıza hürmet, ömrümüze anlam katacaktır dedi.