İlçemiz cadde ve sokaklarında devam eden parke çalışmaları tüm hızıyla sürdürülmektedir. Belediyemiz hizmet binası ile Hükümet Konağı arasındaki kısmın parke çalışmasına başlandı. Cemal Müdür Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi arasında yaya geçişini sağlayan bölgenin parke çalışması tamamlanıp oturma grubu yerleştirilerek daha önceden yapımı tamamlanan kuru havuz da devreye sokularak daha modern ve kullanışlı bir bölge oluşturulacak.
Ayrıca 75. Yıl Caddesi üzerinde Merkez Ulu Camii önünde de parke çalışmaları devam etmektedir. İlçemizde özellikle halk pazarı günü olan Perşembe günlerinde yoğun bir şekilde kullanılan cadde üzerinde parke çalışması sürdürülerek halkımız için rahat bir ortam hazırlanıyor.
Parke çalışmaları devam ederken mahalle yollarını betonlama çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Yol ağının büyük bir bölümünün betonlandığı mahallelerimizde, betonlanmayan kısımlarda çalışmalar devam ediyor. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Kuşluhan Mahallesi’nde betonlama çalışmasını sürdürüyor. Betonlama çalışması Sütlüce Mahallesi, Bahçeli Mahallesi ve Kuzca Mahallesinde devam edecektir.
Alt yapı çalışmalarımız ise Halil Bektaşoğlu Caddesi üzerinde devam etmekte olup yakında bitirilmesi planlanmaktadır.
24/02/2018
Dereli Belediyesi