Belediye Ekiplerimiz senelerdir süregelen Pazar (pazaryeri) karmaşasının önüne geçmek için kolları sıvadı. Fen İşleri Müdürlüğü, Zabıta Komiserliği ve Belediye Meclisi üyelerinden oluşan heyet yeni düzenlemelerle birlikte bir dizi uygulamayı hayata geçirmek üzere pazaryerinde inceleme yaptı.
Yapılan incelemelerin ardından Pazar esnafının kaydı alındı, işgaliyeler belirlendi. Pazarcılar(esnaf), artık numaralandırılmış ve sınırları belirlenmiş alana tezgâhını açabilecek, bunun dışında işgaliye yapamayacak. Bu düzenlemelerle birlikte hem esnafın işi kolaylaşacak hem de vatandaşlar alışverişlerini rahatça yapabilecek. Böylelikle hem esnafa hem de vatandaşa büyük kolaylık sağlanacak.
11/04/2014
Dereli Belediyesi