![Dereli Belediye Başkanı K. Zeki ŞENLİKOĞLU'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı Dereli Belediye Başkanı K. Zeki ŞENLİKOĞLU'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı](https://www.dereli.bel.tr/wp-content/uploads/2016/08/IMG_0858-e1467193330636.jpg)
Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol gösteren Kurtuluş Savaşı, Türk Milleti’nin, ordusu ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum.