kurban bayramı 2019 (Large)

Bayramlarımız, insanlar arasındaki dayanışmanın en üst seviyeye çıktığı, dargınlıkların son bulduğu, sevginin, kardeşliğin ve birlik beraberlik duygularının hakim olduğu özel gönlerdir. Bir kurban bayramına erişmenin daha mutluluğunu yaşıyoruz. Milli ve dini bayramlarımızı birer fırsat olarak görerek, bayramların arttırdığı hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duygularından yararlanarak bu kutlu günlerde birlik ve beraberliğimizi perçinlemeli, barış ve sevgi dolu günler geçirmek için elimizden geleni yapmalıyız.

Bu mübarek bayramı önceki bayramlardan farklı olarak, dünyayı etkisi altına alan ve pandemi olarak kabul edilen koronavirüs salgının nedeniyle daha tedbirli ve daha dikkatli davranarak, hijyen kurallarına özen göstererek ve mümkünse özellikle kronik rahatsızlığı olan yaşlılarımızla temastan kaçınarak geçirmemiz lazım. Bu bayramı gönüllerde yaşatmak, kalbimizdeki sevgiyi, kardeşliği ve birlik beraberlik günlerini idrak edeceğimiz inşallah daha güzel günlerin bizleri beklediğine olan inancımız tamdır.

Bu vesile ile yurt içi ve yurt dışındaki tüm hemşehrilerimizin mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor; bayramın ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için barış huzur ve refaha vesile olmasını temenni ediyorum.

 

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Dereli Belediye Başkanı