cumhuriyet bayramı

Egemenliğimizin kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne ait olduğunu tüm dünyaya ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Mânâ ve gücünü aziz milletimizin birlik ve beraberlik şuurundan alan Cumhuriyetimiz, büyük bir inançla sürdürdüğümüz kurtuluş mücadelemizin bir sonucudur. En zor şartlarda dahi ümitsizliğe kapılmadan yürütülen bu var olma mücadelesinde hür ve bağımsız yaşamak kararlılığından bir an olsun taviz vermeyen milletimiz, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile geçmişte var olduğu gibi gelecekte de var olacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Bu bilinçle yaptıklarımızı yeterli görmeyerek, daha çok çalışacak; Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin en üstüne çıkaracağız. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi, Cumhuriyet adına mücadele vermiş herkesi şükranla anıyoruz.

Birlik ve beraberliğimize karşı duran her türlü faaliyetleri lanetliyor; tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Belediye Başkanı