23 nisan

Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 100. yılını, milli egemenliğimizin kabulünü ve tüm dünya çocuklarının çocuk bayramını her yıl olduğu gibi bu yıl da yine çok büyük bir gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Milli Mücadeleye önderlik eden bir ruh ile 23 Nisan 1920’de açılan Meclisimiz, kurulduğu andan bugüne kadar devletimizin, cumhuriyetimizin ve demokrasimizin en büyük teminatı olmuştur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bu önemli günü millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak çocuklara armağan etmiştir.

Dünün çocuklarının sahip çıktığı gibi, bugünün ve geleceğin çocuklarının da, iradelerine ve cumhuriyetin temel ilkelerine sahip çıkacağından, Yüce Türk Devleti’nin onların omuzlarında yükseleceğinden şüphemiz yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. TBMM’nin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşı’mızın kazanılmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

 

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Dereli Belediye Başkanı