15 temmuz 1

15 Temmuz 2016 günü milli birlik ve beraberliğimize darbe vurmak isteyen hainler, milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş karşı duruşuyla püskürtülmüş, aziz vatanımız şer odaklarının hain planlarını bozmuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla, dünyada eşine rastlanılmayacak bir cesaretle meydanlara sel olup akan milyonlarca isimsiz kahraman,  bu en uzun gecenin sabahında asırlar sonra bile unutulmayacak yeni bir kurtuluş destanı yazmıştır. Yeniden canlanan Çanakkale ruhuyla , Türk milletinin bağımsızlığı için gök kubbede dalgalanacak bayrağımız için, minarelerden yükselecek ezanlarımız için vatan evlatlarımız canını ortaya koyarak ‘şehit’ olmuştur. Milletimizin silahlarını milletimize doğrultan hainlere siper olan şehit ve gazilerimiz tüm dünyaya açıkça demokrasi dersi vermiştir.

Acıları kalbimizde taze duran ve hiçbir zaman unutmayacağımız gibi, unutulmasına da müsaade etmeyeceğimiz 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin yazmış olduğu destanın yıl dönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü tebrik ediyorum.

 

 

 

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Dereli Belediye Başkanı