15-temmuz-1-scaled

15 Temmuz 2016 günü milli birlik ve beraberliğimize darbe vurmak isteyen hainler, milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş karşı duruşuyla püskürtülmüş, aziz vatanımız şer odaklarının hain planlarını bozmuştur.

Şehitlerimizin kanıyla çizilmiş vatan sınırlarımız;  ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzenine ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran, “Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır” diyerek meydanları dolduran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı korunmuştur.

Milyonlarca vatansever, milletine, vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıkmak üzere ikinci kurtuluş mücadelesini başlatmış, milli iradeyi hiçe sayan gafillerin kirli emellerine ‘dur’ demiştir.

O gece yeniden canlanan Çanakkale ruhuyla bir destan daha yazılmış, Türk milletinin bağımsızlığı için gök kubbede dalgalanacak bayrağımız için, minarelerden yükselecek ezanlarımız için vatan evlatlarımız canını ortaya koyarak ‘şehit’ olmuştur. Milletimizin silahlarını milletimize doğrultan hainlere siper olan şehit ve gazilerimiz tüm dünyaya açıkça demokrasi dersi vermiştir.

Acıları kalbimizde taze duran ve hiçbir zaman unutmayacağımız gibi, unutulmasına da müsaade etmeyeceğimiz, kalplerimizdeki yerlerini ebediyete kadar muhafaza edeceğimiz 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin yazmış olduğu destanın yıl dönümünde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müzü tebrik ediyorum.

 

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Belediye Başkanı