Başkanımız Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU’nun Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar, her türlü güzelliğin yaşandığı, annelerimizin, babalarımızın, akrabalarımızın, hastalarımızın, büyüklerimizin ziyaret edildiği, çocukların sevindirildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Bu mübarek günde, dinimizin tavsiye ettiği gibi herkesin birbiriyle kucaklaşması; dargınlık ve küskünlüklerin kenarda kaldığı bir bayram yaşamayı temenni ediyorum.

Milletimiz bayramları kaynaşma fırsatı olarak görmelidirler. Günlük hayatın içerisinden sıyrılıp, sevdiklerimizle birlikte büyük küçük herkese iyi dileklerimizle yaklaşmanın, hoşgörünün hakim olduğu bayramlarımızın yaşamımızda apayrı bir yeri vardır.

Bu bayram diğer bayramlardan farklı olarak, mübarek Kurban Bayramı’na fındık hasadı dönemi ile birlikte iştirak ediyoruz. Bu sebeple fındık hasadında bulunan hemşehrilerimize kolaylıklar diliyorum. Dereli’deki, yurtiçi ve yurtdışındaki tüm hemşerilerimin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için barış huzur ve refaha vesile olmasını temenni ediyorum.

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Dereli Belediye Başkanı