kurban bayramı (Large)

Bayramlar, her türlü güzelliğin yaşandığı, annelerimizin, babalarımızın, akrabalarımızın, hastalarımızın, büyüklerimizin ziyaret edildiği, çocukların sevindirildiği, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı böyle zamanların çoğaltılması ve her günün bayram gibi yaşanabilmesi için gayret sarf etmeliyiz. Kurban Bayramı ve diğer özel günlerin bizlere hatırlattığı en önemli husus budur.

Bu bayram diğer bayramlardan farklı olarak, mübarek Kurban Bayramı’na fındık hasadı dönemi ile birlikte iştirak ediyoruz. Bu sebeple fındık hasadında bulunan hemşehrilerimize kolaylıklar diliyorum. Dereli’deki, yurtiçi ve yurtdışındaki tüm hemşerilerimin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlar, ülkemiz, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için barış huzur ve refaha vesile olmasını temenni ediyorum.

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Dereli Belediye Başkanı