10 kasım 2018 site

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80.  yıl dönümünde minnet ve şükranla yad ediyoruz.

Hayatı boyunca büyük işler başaran Atatürk, milletinden aldığı güçle kendisini Türkiye’yi ileri ülkeler seviyesine çıkarma amacına adamıştır. Yaşadığı dönemde her ne kadar kısıtlı imkanlara sahip olsa da büyük işler başarmıştır.

Askeri yetenekleri ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının en önemli liderlerinden olan Atatürk; tarihe, insanlığa ve mazlum milletlere örnek olmuş bir önderdir. Türk ve dünya tarihinde derin izler bırakan bir liderin aramızdan ayrılışı da milletimiz için büyük bir kayıp olmuştur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı 10 Kasım gününü bir matem günü olarak kabul etmek yerine O’nun düşüncelerini anlamak ve yeni nesillere anlatmak için bir fırsat olarak görmeliyiz.

Bu cennet vatanı bizlere emanet eden, Milli Mücadele’de ülkemizin bağımsızlığı uğrunda hayatını feda eden şehitlerimize, kanını veren gazilerimize rahmet diliyor ve onların manevî huzurlarında aziz hatıralarını saygı ile yâd ediyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Dereli Belediye Başkanı