IMG_0850 (Large)

 

Egemenliğimizin kayıtsız şartsız Türk Milleti’ne ait olduğunu tüm dünyaya ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yılını büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyet, Türk Milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci de milli tarihimizin kaydettiği en büyük mücadelelerden biri olmuştur.

Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak; Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir.

Bu bilinçle yaptıklarımızı yeterli görmeyerek, daha çok çalışacak; Cumhuriyetimizi muasır medeniyetler seviyesinin en üstüne çıkaracağız. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz.

Birlik ve beraberliğimize karşı duran her türlü faaliyetleri lanetliyor; tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Belediye Başkanım