20133602_10155010226389285_1987989871_o

15 Temmuz 2016 günü milli birlik ve beraberliğimize darbe vurmak isteyen hainler, milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş karşı duruşuyla püskürtülmüş, aziz vatanımız şer odaklarının hain planlarını bozmuştur.

Şehitlerimizin kanıyla çizilmiş vatan sınırlarımız, 15 Temmuz akşamı Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa dökülen vatandaşlarımızın verdiği mücadeleyle korunmuştur.

Milyonlarca vatansever, milletine, vatanına, bayrağına ve devletine sahip çıkmak üzere ikinci kurtuluş mücadelesini başlatmış, milli iradeyi hiçe sayan gafillerin kirli emellerine ‘dur’ demiştir.

O gece yeniden canlanan Çanakkale ruhuyla bir destan daha yazılmış, Türk milletinin bağımsızlığı için Gök kubbede dalgalanacak Bayrağımız için, minarelerden yükselecek ezanlarımız için vatan evlatlarımız canını ortaya koyarak ‘şehit’ olmuştur. Milletimizin silahlarını milletimize doğrultan hainlere siper olan şehit ve gazilerimiz tüm dünyaya açıkça demokrasi dersi vermiştir.

Milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte kalplerimizdeki yerlerini ebediyete kadar muhafaza edeceğimiz 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, uzun ömürler diliyorum.

Kazım Zeki ŞENLİKOĞLU

Dereli Belediye Başkanı