Başkanımız K. Zeki ŞENLİKOĞLU, daire amirlerimizle birlikte ajans ve uydu yayını yapan Giresun televizyon kanalları muhabirleriyle bir araya geldi.
Dereli Tuna Kafe ve Ev Yemekleri’nde düzenlenen programa Anadolu Ajansı, Doğan Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı muhabirleri, Kanal G ve Kanal 28 yayın ekibi ile Aretias Medya yöneticileri katıldı.
İlçemiz ve ülke gündemine dair soruları yanıtlayan Başkanımız, ilçede yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Başkanımız K. Zeki Şenlikoğlu, daha yaşanır ve modern bir kent oluşturma adına hazırladıkları projeleri ilçede bir bir hayata geçirdiklerini söyledi.
Kentin en önemli sorunlarından birisinin alt yapı olduğunu, geçen yıl başlattıkları çalışmalarla bu konuda çok ciddi mesafe aldıklarını belirten Başkanımız, yine içme suyuyla ilgili de ciddi projeler üzerine çalıştıklarını aktararak, “İçme suyu isale hatlarını yeniliyoruz. Yeni kaynaklar oluşturuyor, depolar yapıyoruz. Çalışmalarımız sonucu Dereli uzun yıllar içme suyu problemi yaşamayacak” dedi.
Belediye olarak daha yaşanır ve modern bir Dereli oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Başkanımız, “Dereli için büyük düşünüyoruz. Daha yanaşır ve modern bir kent oluşturma hedefimiz var. Bu doğrultuda projeler geliştiriyoruz ve bir bir hayata geçiriyoruz. Kısa zamanda kentteki değişim ve dönüşümleri herkes görecek” diye konuştu.
TURİZM POTANSİYELİMİZ GİDEREK ARTIYOR
İlçemizin yaylalar diyarı olduğunu, artan turizm potansiyeline ayak uydurmanın gayretinde olduklarını vurgulayan Başkanımız, “İlçemiz sınırları içerisinde üçü turizm merkezi olan onlarca yaylamız var. Son yıllarda yaylalarımızın ön plana çıkmasıyla birlikte turizm potansiyelimiz hızla artıyor. Biz de buna ayak uydurmanın telaşındayız. Bu yönde projeler geliştiriyoruz” ifadelerini kullandı.
HALK PKK’LI HAİNLERE GEÇİT VERMEDİ
Bu sene terör olaylarının kesinlikle yayla turizmine olumsuz etki etmediğini belirten Başkanımız, “Yaşanan olaylar vatandaş nezdinde daha çok motivasyonu arttırdı. Vatandaşlarımız yaylalarına ve turizm bölgelerine sahip çıktılar. Bu da vatandaşın terörden korkmadığını dahası terörün üzerine gittiğini gösterir” dedi.
Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, bölgede yaşanan terör saldırılarının yayla ve bölge turizmine zarar vermediğini söyledi.
Vatandaşların dirayetli duruşunun teröre geçit vermediğini ve bölge halkının yaylalarına sahip çıktığını belirten Şenlikoğlu, “Terörden dolayı bu sene hiçbir etki görmedik, herhalde vatandaşımızın dirayetli duruşu bunu sağladı. Bu sene turizm tesislerinde çok aşırı bir yoğunluk ve talep ile karşılaşıldı” dedi.
Yaşanan olumsuzluklara rağmen yayla turizminde taleplerin karşılanamadığını gördüklerini vurgulayan Şenlikoğlu, “Talep ile ilgili hem Derelili hemşehrilerimiz, hem Giresunlu hemşehrilerimiz, hem de dışarıdan, yurt içi, yurt dışı vatandaşlarımız çok büyük bir talep gösterdiler. Giresun, Dereli, Kümbet ve Kulakkaya çok büyük talep gördü bu sene. Bunda ise havaalanının etkisi oldu, yolların iyileştirilmesinin etkisi oldu” ifadelerini kullandı.
PKK’NIN KAÇIŞ ALANI ORMANLAR
“Bizim bölgemizde terör faaliyetlerin en büyük sebebi ilçelerimizin etrafının ormanlarla kaplı olması” diyen Şenlikoğlu, “Ormanlarla çevrili olduğu zaman ancak pusuya düşürerek yakalayabilirsin ya da etkisiz hale getirebilirsin. Bu konuda güvenlik güçleri operasyonlarını sürdürüyorlar. Geçen Sivas-Ordu Mesudiye sınırında 6 tane terör unsurunu etkisiz hale getirdiler. Bununda en büyük etkisinin etkisiz hale getirilen terör unsurlarının açık alanda olmasıydı. Maalesef bizim bölgemizde bu kadar açık alanımız yok. Teröristler ormanlık alana kaçtıkları zaman takip ve etiksiz hale getirme çalışmaları zor oluyor. Bizim vatandaşımız asla teröre izin vermez dediğimiz gibi arazimizin sıkı çam ormanları ve yeşil alanların çok olmasından dolayı operasyon başlayana kadar teröristler izlerini kaybettirmiş oluyor” diye konuştu.
11/10/2016
Dereli Belediyesi